Od Twojego ubioru zależy więcej niż myślisz!

social social

Zaufaj silnej marce ze Szwecji.

Odzież Pinewood zdobyła szerokie uznanie w oczach tysięcy wędkarzy i turystów dzięki swojej wysokiej jakości, nowatorskim rozwiązaniom technicznym i uniwersalnemu wzornictwu

Od Twojego ubioru zależy więcej niż myślisz!

Pinewood to szwedzki producent odzieży wędkarskiej, myśliwskiej i outdoorowej. Firma działa od 25 lat i obecnie jest liderem w tej branży na rynku skandynawskim i niemieckim; ma również znakomite notowania w wielu innych krajach europejskich. Od 11 lat jest również obecna na polskim rynku dzięki firmie MaGum, która jest jej generalnym dystrybutorem.  Polskich klientów żywo interesują kolekcje Pinewood Fishing and Outdoor (dla wędkarzy i turystów) oraz Pinewood Hunting (dla myśliwych).

Są to ubrania przemyślane, funkcjonalne, technicznie zaawansowane. Ich projektowanie zaczyna się od zebrania opinii przyszłych użytkowników, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas w lesie, nad wodą lub na szlaku. Stąd właśnie pochodzi wysoka funkcjonalność ubrań tej firmy, a noszący je m.in. wędkarze, wolni od troski o ubiór, mogą się całkowicie skupić na swoim hobby. Firma Pinewood nie spoczywa na laurach i nieustannie pracuje nad rozwijaniem swoich kolekcji tak, aby dostarczyć Klientom nowoczesną i funkcjonalną odzież, wykonaną z najtrwalszych materiałów wspartych różnego rodzajami membran zapewniającymi ciału maksymalny komfort w każdych warunkach atmosferycznych, niezależnie od pory roku i przez długi czas.

Firma Pinewood jest w stanie dostarczyć wszystko, czego potrzebuje wędkarz w zakresie odzieży – od kompletów, kurtek, spodni, ubrań przeciwdeszczowych typu poncho, koszul (flanelowe, polarowe lub koszule na lato z coolmaxem zapewniają cym dobrą wentylację i utrzymanie suchej powierzchni skóry), T-shirtów do bielizny termicznej czy skarpet z coolmaxem.

 

Firma Pinewood opatentowała własny materiał bazujący na mieszance włókien zwanej TC-1200 i TC-Lite (65% poliester i 35% bawełna). Powstała tkanina jest wiatro-odporna, a po odpowiednim zaimpre­gnowaniu również wodoszczelna. Szybko schnie, nie brudzi się łatwo, jest odporna na promieniowanie UV. Wybrane artykuły są wyposażone w membrany o wysokich parametrach.

My wybraliśmy zestaw składający się z 

KURTKI PINEWOOD® TELLUZ 5213

To lekka, wiatro- i wodoszczelna 3-warstwowa kurtka z kapturem i podklejanymi szwami. Ta kurtka, która poradzi sobie w wyjątkowo deszczowych i wietrznych warunkach.
Jednokierunkowy zamek błyskawiczny główny, dwie kieszenie na piersiach, dwie kieszenie na ręce - wszystkie z suwakami. Po bokach znajdują się kieszenie wentylacyjne, a szerokość kurtki jest regulowana za pomocą paska na dole. Kurtka w całości powłoką Bionic Finish® Eco, zapewniającą dodatkowe właściwości ochronne przed wodą i brudem. 

Słup wody/Wodoszczelność: >18.000 mm
Przepuszczalność/Oddychalność: 22.000 g/m2/24h (ASTM)

oraz 

SPODNIE PINEWOOD® CARIBOU TC EXTREME

Wiatro- i wodoszczelne trekkingowe/outdoorowe spodnie o dopasowanym kroju. Wykonane z wytrzymałego materiału TC-Lite™. Części kolanowe oraz na pośladkach wykonane z wytrzymałego, elastycznego (4-stronnego) materiału, zapewniającego optymalny komfort. Spodnie w całości pokryte powłoką Bionic Finish® Eco zapewniającą wyjątkową odporność na wodę i brud. Profilowane kolana, podwójne boczne kieszenie na zamek błyskawiczny oraz kieszenie wentylacyjne zapewniające dodatkowy przepływ powietrza. Elastyczny pas. Zakończenia nogawek mają wodoodporny suwak, można je również regulować za pomocą rzepu. 

Słup wody/Wodoszczelność: >10.000 mm
Przepuszczalność/Oddychalność: 14.000 g/m2/24h (ASTM: 6.000 g/m2/24h)

Pełna oferta Pinewood na polski rynek jest dostępna na stronie internetowej https://magum.pl/ 

Pozostałe nowości