Finał ligi GFL 2019 - jez. Dzierżno Duże

social social
Finał ligi GFL 2019 - jez. Dzierżno Duże

Finał ligi GFL 2019 - jez. Dzierżno Duże

Termin i Dzierżno Duże

Finał ligi GFL odbył się na śląsku na jeziorze Dzierżno Duże w 21 i 22 listopada. Niektórzy zawodnicy sugerowali, że może to okazać się terminem, w którym pogoda nie pozwoli na sprawne rozegranie zawodów. Okazało się jednak, że sam finał jak i wszystkie zawody ligi terminowo były trafione w punkt.

Woda, na której większość zawodników nie miała wcześniej okazji wędkować jest na co dzień wyłączona z wędkowania z łodzi, a zawodnicy trenowali samymi echosondami, tak więc było mnóstwo domysłów, pytań i burzliwych rozmów przed samymi zawodami co tylko podgrzewało atmosferę samego finału.

Potwory z Dzierżna

Już po pierwszych zgłoszeniach jakie spływały do sędziego pomiarowego, poprzez aplikacje widzieliśmy, że to był słuszny wybór i padną rekordowe ryby.

Najdłuższy szczupak należał do drużyny Mikado Total Fishing i mierzył prawie 105cm. Ciekawostką i ewenementem Dzierżna okazała się bardziej szerokość, waga i siła ryb niż ich długość co sprawiało, że hole stawiały się nadzwyczaj emocjonujące.

Okoń – blisko 47– złowiony przez Słodziaki Team, to prawdziwa wisienka na torcie, wręcz okrągła ryba w kolorze złota pięknie prezentowała się do zdjęć, po czym została cała i zdrowa wypuszczona do wody.

Sandacz 78cm– okazało się, że najdłuższy nie był jeden, ale dwa i drużyny podzieliły się okazałymi statuetkami. Drużyny Zarębski Dragon Team i znowu Słodziaki Team to ich łowcy.

Wyniki i zwycięzcy

Formuła wyłaniania zwycięzców w naszej lidze jest taka, że punkty z sezonu regularnego są zerowane i cała rywalizacja odbywa się pomiędzy najlepszymi od początku. Każdy miał swoich faworytów, ale to Team Podatnicy okazał się najlepszy i zgarnął tytuł Fishing League Champion.

Pozytywnych emocji było co niemiara, nagród naprawdę wiele, od sprzętu wędkarskiego, elektroniki z najwyższej półki od sponsora tytularnego firmy Garmin, przez czeki na tzw „Jackpot” na około 30 000pln, aż po bilet i możliwość reprezentowania GFL oraz polskich barw na najbardziej prestiżowych międzynarodowych zawodach World Predator Classic  w Holandii.

Co tam się wydarzy i jak nasi mistrzowie wypadną na tle europejskiej śmietanki, dowiemy się już w czerwcu o czym będziemy Was informować na bieżąco.

Pozostałe nowości